18 maja 2023 r. w Sali Sesyjnej im. Ignacego Paderewskiego w Ratuszu odbyła się XI Sesja VI Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia o motywie przewodnim „Młodzi w dyplomacji – nowe pokolenie przyszłością stosunków międzynarodowych”. Sesja została objęta patronatem United Nations Association Poland.

Gościliśmy na niej Wiceprezydenta Wrocławia – Pana Jakuba Mazura, gości honorowych: Konsula Generalnego Niemiec we Wrocławiu – Pana Martina Kremera, Konsula Generalnego Ukrainy – Pana Jurija Tokara, Konsula Honorowego Republiki Indii we Wrocławiu – Pana Kartikey Johri, Szefa Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu – Pana Leszka Gasia, Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu – Pana Witolda Woźnego, przedstawicieli Urzędu Miasta Wrocławia, a także przedstawicieli Młodzieżowych Rad i Sejmików, organizacji pozarządowych i Samorządów Uczniowskich.

Konsulowie podczas swoich prezentacji przedstawili Radnym, na czym polega praca konsula, a także podkreślili rolę międzynarodowej dyplomacji. Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów miało okazję wygłosić przemówienie dotyczące ich działalności oraz podejmowanych inicjatyw.

Po przerwie zostały wręczone nagrody przez Panią Dyrektor Ewę Monastyrską Szkołom Podstawowym 99 i 108 za zwycięstwo w Przeglądzie Inicjatyw Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych.

Przyjęliśmy uchwałę w sprawie apelu modernizacji Wrocławskiego Węzła Kolejowego. Został także przyjęty wniosek o nawiązanie współpracy z Kołem Naukowym Samorządowców Europejskich.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność!