Kim jesteśmy?

Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia to przede wszystkim grupa młodych, ambitnych, sumiennych ludzi, którzy pragną mieć rzeczywisty wpływ na przyszłość. Swoją działalność rozpoczęliśmy prawie 30 lat temu, 11 marca 1994 roku. To właśnie wtedy odbyła się pierwsza sesja Parlamentu Młodzieży Wrocławia, który w 2017 roku przekształcił się w Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia. Celami działania naszej rady są przede wszystkim: upowszechnianie idei samorządowej, kreowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, rozwijanie samorządności uczniowskiej oraz reprezentowanie młodzieży i samorządów uczniowskich wrocławskich szkół wobec władz Wrocławia oraz innych instytucji czy organizacji. Najważniejsze założenia funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia są idealnym przykładem tego, jak powinna wyglądać świadomość samorządowa młodzieży. Będąc członkami naszej rady z pewnością uczymy się tej świadomości, a co lepsza staramy się ją rozpowszechniać wśród rówieśników. Nasze posiedzenia odbywają się w dwóch formach: pierwszą i najważniejszą – jest Sesja, która odbywa się raz w miesiącu i może przyjść na nią każdy. Drugą, mniej formalną, ale jakże istotną formą, są spotkania piątkowe, które odbywają się w każdy piątek w godzinach 16:00–18:25 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika, który jest naszą siedzibą.

 

Dlaczego warto działać w Młodzieżowej Radzie Miasta?

Przede wszystkim:

  • mamy realny wpływ na sytuację Wrocławia i jego młodych mieszkańców
  • stawiamy na rozwój osobisty (zdobywamy zdolności organizatorskie oraz świadomość samorządową)
  • mamy dostęp do wielu ciekawych szkoleń i warsztatów
  • zawieramy nowe, wartościowe znajomości
  • oraz czerpiemy satysfakcję z działalności dla dobra ogółu

 

Jak zostać członkiem Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia?

W skład Rady wchodzą uczniowie szkół funkcjonujących na terenie Wrocławia, którzy wybierani są przez Samorządy Uczniowskie tych szkół w demokratycznych wyborach. Wybory Radnych odbywają się co 2 lata na początku roku szkolnego, nie później niż do ostatniego dnia września, w sposób transparentny, zgodny z demokratyczną zasadą większości, gwarantującą rzeczywisty wybór Radnych przez społeczność uczniowską. Kadencja Rady trwa 2 lata od października danego roku do dnia przed Sesją Inauguracyjną następnej Kadencji. Każdej szkole przysługuje jeden mandat. Jeżeli dana szkoła posiada posiada większą liczbę uczniów niż średnia liczba uczniów w danym roku szkolnym w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Wrocław, to wówczas szkole tej przysługuje kolejny mandat.

Deklaracja dostępności

Jesteśmy też na

facebook twitter instagram

Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika
ul. Kołłątaja 20 50-007 Wrocław
e-mail: mrmw@mdk.wroclaw.pl
tel. do sekretariatu 71 798 68 81

Jesteśmy w każdy piątek od 16:00 do 18:25

Back to top

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij