W związku ze zbliżającym się końcem VI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia wydał postanowienie o ogłoszeniu wyborów do VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.

Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia jest reprezentacją wrocławskiej młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. Kontynuuje ona tradycje Parlamentu Młodzieży Wrocławia sięgające 1994 roku. Rada ma charakter doradczy i konsultacyjny, stwarza niepowtarzalną możliwość aktywizacji młodzieży, kreowanie postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie miasta.

Do zorganizowania szkolnych wyborów zapraszamy wszystkie wrocławskie szkoły ponadpodstawowe. Szkoły chętne do udziału w wyborach proszone są o przesłanie wiadomości na adres mrmw@mdk.wroclaw.pl. Wybory przeprowadza się w sposób zgodny z demokratycznymi wartościami, w sposób transparentny i równy. Jako ostateczny termin przeprowadzenia szkolnych wyborów wyznaczony został dzień 29 września.

Samorząd uczniowski szkoły, która zdecyduje się wziąć udział w wyborach, powołuje Szkolną Komisję Wyborczą najpóźniej w dniu poprzedzającym głosowanie. Z prac Komisji wyłącza się osoby startujące w wyborach. Udział w wyborach mogą brać wszyscy uczniowie.

Szkolna Komisja Wyborcza zobowiązana jest dostarczyć drogą elektroniczną wypełniony protokół wyborczy, którego wzór zawarty został w załączniku, niezwłocznie po przeprowadzeniu szkolnych wyborów.

Ponadto informujemy, że obecnie Rada Miejska Wrocławia proceduje projekt uchwały zmieniającej Statut Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia, który zostanie poddany pod głosowanie na LXXIII Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 14 września. W przypadku przyjęcia uchwały przez Radę Miejską Wrocławia, kolejne kadencje (zaczynając już od VII kadencji) Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia będą trwały 2 lata. Mandat radnych, którzy ukończą szkołę w trakcie trwania kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia, nadal będzie wygasał z końcem czerwca roku ukończenia szkoły, a na jego miejsce będą mogły zostać zarządzone wybory uzupełniające.

Ogłoszenie wyborów (PDF 860KB)

Protokół Komisji Szkolnej (PDF 155KB)