W dniach 3-4 kwietnia 2023 r. nasi Radni i Radna uczestniczyli w Local Trends – Samorządowym Kongresie Finansowym, który odbył się w Sheraton Sopot Hotel.

Przez dwa dni braliśmy udział w panelach poruszających między innymi tematy takie jak zmiany klimatu i zielona transformacja polskich miast, czy też polityka rozwojowa JST w kontekście funduszy europejskich oraz alternatywnych źródeł finansowania inwestycji.

W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję spotkać się i umocnić więzy z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu, Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska oraz Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej.

Częścią wydarzenia było organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Sopotu Forum Młodych, w ramach którego odyły się 4 panele poświęcone tematom bliskim młodzieży. Panel „Pojedź samochodem – o upadku przewozów autobusowych i jak mu zaradzić” moderował nasz Sekretarz – Szymon Cichy, natomiast w panelu „Samorząd w relacji z MRM – na papierze za pan brat” panelistą był nasz Radny – Jakub Janas.

Serdecznie dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miasta Sopotu za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.