Dnia 27 października 2022 r. o godzinie 12:00 rozpoczęła się Inauguracyjna Sesja VI Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia. Przewodniczący Sergio Pisano powitał przybyłych gości na Sali obrad Rady Miejskiej Wrocławia. Po sprawdzeniu listy obecności przez Sekretarz Joannę Ziółkowską, uczestnicy Sesji zapoznali się z planem obrad oraz odczytano protokół Komisji Wyborczej Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.  Następnie głos zabrali zaproszeni goście oraz opiekun Rady.

Podczas Sesji uczniowie wrocławskich szkół złożyli ślubowanie na Radnych VI Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia. Następnie została przedstawiona Prezentacja przez Przedstawiciela ds. Zewnętrznych Mikołaja Cendro. Wyjaśnił On nowym Radnym między innymi: czym jest i jak działa Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia. Wypowiedź uzupełnił Opiekun Rady Arkadiusz Grzesiek przybliżając Radnym zagadnienia ze Statutu MRMW oraz podstawowe zasady kultury.

Kolejnym punktem obrad była zorganizowana przez Sekretarz Joannę Ziółkowską gra integracyjna podczas której Radni mieli okazję nierzadko po raz pierwszy stanąć na mównicy i zaprezentować się. W grę zostali włączeni goście, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu oraz Radny Rady Miejskiej Robert Pieńkowski.

O godzinie 16:10 Przewodniczący Sergio Pisano zamknął I Sesję VI Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.